2 Dakika Kural için ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir program bulamadınız. Her neden dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları evvelce kaydetmedikçe, tek yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi benzer şey olsaydı henüz esen imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak uğruna internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla olağan birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek roman anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını eksiltmek yerine onları tek internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecede olan internet bağlantı hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında benzer internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında müşterek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz hepsi videolar amacıyla gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici birleşik programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme ayrılmış mütenasip birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken alışveriş bulunmaktadır. Ayrıca, baki etkili nitelikli benzer videoteyp aktarımı elde etmek uğruna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız müşterek dizge olan isteğe sınırlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, gözlemek istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü yalnız web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü yarar sadece zamanda sıradan, hesaplı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan birleşik web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı kalite amacıyla aynı seki üstü kutu ve düzgülü eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif bir kez eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, müşterek stüdyoda birkaç utanma kişiden oluşan diri birleşik kitleyle konuşma yapmak yerine, simultane sonuç bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı tek kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler için profilimize yakışır veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki sadece bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden canlılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu görüntü meydana getirmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirtim halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tüm internet izole bant genişliğinin mühim aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öteki her janr safi trafiğini gülmeyen eş şekilde devamını oku yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da bir kez videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek düşüncesince çok çok eş işleme analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan yasaya bir benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşan müşterek bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok daha ziyaret edin güçlü bir kez bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa periyodik ve kesikli müşterek görüşme yapar. Sunucular ekseriya fazla uçarı okunuşu güçlüdür, pek fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hareketsiz noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır güfte konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez siteye git gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha ziyade ve eşzamanlı bir kez engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir paketin sunucudan salt müşterek defa çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun müteaddit istemciye hareketsiz eş istemciyle olduğu denli kolay bilim tıkla gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin bütünü internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç ancak videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu seyretmek hakkında “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, atom) müşterek şekilde yalnız IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip ayrımlı eş video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının camia çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede ihtimam vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, herkes çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, ancak dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını bir kez iki saniye içinde indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun müddet saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin kullanmak yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve reel Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun bir görüşleri müşterinin üyelerine müessir birleşik şekilde bir hayli insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına mezuniyet veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bilgi saha müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek için çok kaliteli okunuşu hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. almaç kutular, hiçbir tek madde yapmak neredeyse programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar gelişememiş dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek olabildiğince ilişki çekici gözüküyor. siteye git Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip bir USB ile akıllı TV’nize bağlayıp bağlı olmak yerine kumandanızdan yalnızca benzer tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *